Czy warto mieć ubezpieczenie na życie?

Dobierając ubezpieczenie na życie wielokrotnie nosimy się z problemem czy dobrać dożywotnie ubezpieczenie na życie lub także zdecydować się na terminowe ubezpieczenie na życie. Rozbieżności pomiędzy tymi dwoma artykułami są duże. Ważną cechą ubezpieczenia na życie – superpolisa.pl jest ochrona bliskich osób na wypadek straty życia poprzez ubezpieczonego, natomiast konkretnie wynagrodzenia, którym osoba ta wspomagała budżet rodzinny. Nierzadko zatem ubezpieczenia na życie wykupują jedyni żywiciele rodziny, natomiast również osoby, jakich zarobki są zdecydowanie większe w przyrównaniu do innych członków rodziny.

Ubezpieczenie na życie

Samo ubezpieczenie na życie kojarzy się od razu z polisą, jaka wypłacana jest w razie śmierci ubezpieczonego. W propozycjach odnajdziemy także wiele wyjść specjalnych. Całkowicie odmiennie będzie wyglądała propozycja ubezpieczenia na życie dla kierowcy pojazdu dostawczego, narażonego na przeróżne wydarzenia na ulicy, natomiast odmiennie dla pracownika urzędowego. Odmienna będzie także propozycja dla osób, jakie wybiorą polisy rodzinne lub inwestycyjne. Za każdym natomiast razem ubezpieczyciel będzie chciał ocenić, na podstawie danych informacji, w jakiej grupie zagrożenia jest ewentualny nabywca polisy.

Czym jest grupowe ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie grupowe, w przeciwieństwie do polisy indywidualnej, jest gotowym artykułem. Ma daną kwotę ubezpieczenia, obszar ochrony, cenę oraz okres trwania umowy. W tymże wypadku nie mamy możliwości zmiany umowy wedle swoich preferencji, nie podniesiemy kwoty ubezpieczenia, nie możemy zrezygnować z części ochrony, nie możemy także zmienić okresu trwania umowy. Jest to artykuł, jaki możemy kupić nierzadko w miejscu pracy, jednak tzw. grupówki możemy także napotkać w banku lub u operatora sieci komórkowej.

Ubezpieczenie na Życie grupowe – obszar ochrony

Ubezpieczenia grupowe proponują nam duży obszar ochrony ubezpieczeniowej. Zwykle nabywając ubezpieczenie przez pracodawcę możemy dokonać doboru spośród paru pakietów, jakie różnią się sumą ubezpieczenia. Także na dobór tejże propozycji wielokrotnie ma wpływ niska suma składki. Także na korzyść ubezpieczeń grupowych oddziałuje płacenie częściowe własnej składki poprzez pracodawcę.

Co gwarantuje polisa na życie?

Po co nam więc ubezpieczenie na życie? Jak nazwa sugeruje, służy ono do zabezpieczenia życia. Nie gwarantuje ono niewątpliwie tego, iż nic nam się nie stanie, jednak zapewnia zapłatę pieniędzy własnym bliskim w razie własnej śmierci. Ma zatem duże znaczenie np. dla osób, jakie mają dzieci lub wówczas, kiedy jedna osoba w rodzinie zarabia znacząco lepiej aniżeli druga lub kiedy płacimy kredyt oraz potrzebujemy go zabezpieczyć. W wypadku polisy na życie ważnym składnikiem działającym na dobór artykułu nie powinna być cena.

 

Close